Niektóre osoby wskazują, że wykonanie tatuażu wcale nie bolało. Inne z kolei nie wspominają tego doświadczenia zbyt dobrze. O tym, czy tatuaż boli, decyduje wiele czynników. Są także sposoby na to, aby zmniejszyć ewentualne dolegliwości bólowe.

Podczas wykonywania tatuażu stosuje się igły, które wbijane są pod skórę w szybkim tempie. Dochodzi wtedy do przerwania ciągłości skóry, a tym samym również do pojawienia się bólu. Jego odczuwanie jest jednak indywidualne, jak wskazuje nam studio tatuażu Warszawa 77 Ink.

Czy wobec tego zrobienie tatuażu rzeczywiście boli? W których miejscach ból ten jest najbardziej nieprzyjemny? Czy salon tatuażu Warszawa może zastosować jakieś metody, aby zmniejszyć dolegliwości? Zapraszamy do sprawdzenia!

Salon tatuażu Warszawa – ból podczas robienia tatuażu

Generalnie, tatuaż może boleć, jak wspomnieliśmy powyżej. Jedna, jak wskazuje nam studio tatuażu w Warszawie 77 Ink, kwestia jego odczuwania jest tutaj indywidualna.

Dolegliwości bólowe uzależnione są od progu bólu klienta, a także od tego, gdzie tatuaże mają być wykonane.

Zasadniczo, salon tatuażu najczęściej wykonuje wzory na miejscach mało podatnych na ból, na przykład na rękach. Niewielkie dolegliwości bólowe pojawią się także wtedy, gdy ozdoba będzie wykonana na bocznych częściach nóg, na przykład na łydkach.

Większe dolegliwości bólowe, jak mówią nam salony tatuażu Warszawa, pojawiają się w przypadku tatuowania stóp oraz dłoni, bocznych części tułowia, a także strefy genitaliów.

Salon tatuażu Warszawa – czy można skorzystać ze znieczulenia podczas robienia tatuażu?

Bardzo często dobre studia tatuażu Warszawa otrzymują od klientów pytania, czy podczas robienia tatuażu można skorzystać ze znieczulenia. Generalnie, w większości przypadków tatuaż Warszawa nie będzie wymagał znieczulenia, ponieważ dolegliwości bólowe nie będą wtedy zbyt dolegliwe.

Zdarza się jednak, że ból jest tak duży, że studio tatuażu nie będzie mogło dokończyć danego wzoru. Wówczas istnieje możliwość skorzystania ze specjalnych preparatów znieczulających, w które wyposażone jest każde profesjonalne studio tatuażu Warszawa.

Salon tatuażu Warszawa – jak można złagodzić dolegliwości bólowe?

Preparaty te posiadają najczęściej postać kremów, maści, sprayów czy żeli, które nanoszone są bezpośrednio na skórę w miejscu wykonania tatuażu. Salony tatuażu stosują specyfiki bazujące na miejscowych środkach znieczulających, na przykład takich jak lidokaina. Po aplikacji środka należy odczekać określony czas przed rozpoczęciem tatuowania.

Jednak nawet najlepsze studio tatuażu Warszawa nie jest w stanie zapewnić swoim klientom gwarancji bezbolesności. Reakcja na powyższe środki jest indywidualna, dlatego czasami można całkowicie pozbyć się bólu, a innym razem tylko go zminimalizować.

Salon tatuażu Warszawa – czy znieczulenie zawsze jest dobrym pomysłem?

Chociaż wykonane przez dobre studio tatuażu Warszawa znieczulenie może pomóc klientowi w przejściu sesji robienia tatuażu we wrażliwych miejscach, to jednak musimy pamiętać o tym, że mogą pojawić się problemy z samym tatuażem.

Powyższe środki wpływają na skórę, powodując szybszy przepływ krwi, a także rozmiękczenie naskórka, dlatego też mogą zaburzyć procesy gojenia się skóry.

Chcesz wykonać tatuaż w Warszawie? W mieście Warszawa studio tatuażu można znaleźć w wielu lokalizacjach. Sprawdź je już teraz on-line i wybierz dla siebie najlepszy salon!

1000 Znaków do wykorzystania