KPPSP Ciechanów: Wizyta przedszkolaków w Komendzie Powiatowej PSP w Ciechanowie
6 czerwca 2019 r. dzieci z grupy Pingwinków z Miejskiego Przedszkola nr 10 im. Janusza Korczaka w Ciechanowie wraz z wychowawczyniami odwiedziły Komendę Straży Pożarnej.
Dzieci brały udział w zajęciach w Sali OGNIK”, podczas których wysłuchały prelekcji na temat niebezpieczeństw i zagrożeń pożarowych, oraz jak zachować się w czasie pożaru. W trakcie zajęć zaprezentowano m.in. jak rozprzestrzenia się dym podczas pożaru oraz jak nagrzewają się drzwi za którymi powstaje pożar.
W dalszej części spotkania przedszkolaki zwiedzały strażnicę. Funkcjonariusze zaprezentowali wozy strażackie oraz sprzęt pożarniczy. Dzieci mogły z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy.
Dzieciom zapewne długo pozostanie w pamięci czwartkowa wizyta w ciechanowskiej strażnicy.
Zdjęcia KP PSP Ciechanów.
Opracowanie: st. spec. Anna Piątkowska
Zdjęcia: KP PSP Ciechanów
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie, kppspciechanow.pl/, kppspciechanow.pl/aktualnosci/wydarzenia/941-wizyta-przedszkolakow-w-komendzie-powiatowej-psp-w-ciechanowie.html
Autor: krystian