Blisko 300 tys. zł pozyskało miasto na wykonanie remontów w dwóch halach sportowych zarządzanych przez MOSiR. Ratusz przeznaczy pozyskane środki na remont elewacji niemal dwudziestoletniej hali sportowej przy ul. 17 Stycznia, wymianę stolarki oraz modernizację oświetlenia w hali przy ul. Kraszewskiego. Dofinansowanie pochodzi z programu „Mazowsze dla sportu 2023”, realizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego.

Nową elewację i stolarkę okienną zyska hala przy ul. 17 Stycznia, z kolei w budynku przy ul. Kraszewskiego zamontowane zostanie energooszczędne oświetlenie. Z obu obiektów korzystają sportowcy trenujący w klubach, w tym dzieci i młodzież oraz dorośli, a także seniorzy w ramach organizowanych tam zajęć. W budynkach regularnie odbywają się zawody, także międzynarodowe oraz wydarzenia kulturalne.

Hala sportowa przy ul. 17 Stycznia 60 C ma już prawie 20 lat. Została oddana do użytkowania w 2006 r. Jej elewacja, z uwagi na długoletnie użytkowanie budynku, jest w stanie wymagającym remontu zarówno z powodów estetycznych, jak i konieczności podwyższenia parametrów technicznych obiektu. Remont, na przeprowadzenie którego miasto pozyskało pieniądze, obejmie mycie, odgrzybianie, uzupełnienie ubytków i pęknięć, gruntowanie i malowanie elewacji. Dodatkowo na nowe wymienione zostaną wszystkie drzwi wejściowe.

Obiekt ma ponad 4 tys. m2 powierzchni. W środku znajduje się główna arena sportowa o wymiarach 48 m x 27 m (powierzchnia 1,4 tys. m2) z trybunami na 550 miejsc i czterema centralnymi boiskami do: piłki ręcznej, piłki siatkowej, piłki koszykowej i tenisa ziemnego. Hala sportowa obudowana jest z trzech stron jedno i dwukondygnacyjnymi częściami mieszczącymi pomieszczenia techniczne, usługowe i pomocnicze.

Natomiast w drugiej miejskiej hali sportowo-widowiskowej, która znajduje się przy ul. Kraszewskiego 8, zmodernizowane zostanie oświetlenie. Na nowe wymienione będą lampy meta halogenowe. Oprawy typu LED dedykowane halom sportowym zostaną zamontowane w hali głównej (16 szt.) i sali treningowej (10 szt.).

Istniejące, wyeksponowane oświetlenie funkcjonuje od ponad 30 lat. Dzięki wymianie źródeł światła nastąpi zmniejszenie zużycia energii, co bezpośrednio wpłynie na obniżenie kosztów eksploatacyjnych w zakresie jej zużycia.

Hala ma prawie 2,4 tys. m2 powierzchni. To obiekt przystosowany do rozgrywania zawodów sportowych w podnoszeniu ciężarów, widowisk, przeprowadzania treningów oraz ćwiczeń. W środku znajduje się sala sportowo-widowiskowa z widownią na 270 osób (z możliwością dostawienia dodatkowych miejsc na parterze) oraz podium (sceną) i zapleczem.

297.850 zł na wykonanie inwestycji przyznał miastu Sejmik Województwa Mazowieckiego z programu „Mazowsze dla sportu 2023”.

Miasto dodatkowo wykona remont podłogi płyty głównej w hali sportowej przy ul. 17 Stycznia. Na nową wykładzinę sportową, posiadającą certyfikacje międzynarodowych federacji sportowych, wymieniona będzie wysłużona nawierzchnia o powierzchni ponad 1,4 tys. m2. Dofinansowanie w ramach programu Sportowa Polska 2022 wyniesie 277 400,00 zł. Całkowita wartość zadania to blisko 700 tys. zł. Pozostałe koszty realizacji inwestycji miasto pokryje ze środków własnych.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H