Opady śniegu sprawiły, że na drogach powiatu ciechanowskiego doszło do kilku zdarzeń drogowych. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialność i rozwagę. Śliska nawierzchnia i padający śnieg wymagają od nas większej czujności i skupienia.

O pierwszym zdarzeniu drogowym ciechanowscy policjanci poinformowani zostali  około godz.9.50. W miejscowości Ciemniewo w gminie Sońsk zderzyły się dwa auta. Policjanci ustalili, że kierujący samochodem Nissan na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jadący z naprzeciwka pojazd Mercedes. Żaden z uczestników nie odniósł obrażeń. Sprawca kolizji został pouczony.

Do kolejnego zdarzenia z udziałem trzech pojazdów doszło około godz. godz. 10.50 na drodze krajowej nr 60 w miejscowości Ujazdówek. Policjanci ustalili na miejscu, że w zdarzeniu brały udział dwa pojazdy ciężarowe marki Mercedes i bus marki Renault Master. Pojazdy poruszały się w jednym kierunku. Do zdarzenia doszło w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze przez 28-letniego kierującego samochodem Mercedes, który uderzył w jadący przed nim pojazd marki Renault. Natomiast kierowca pojazdu Renault uderzył w jadący przed nim pojazd marki Mercedes. Sprawca kolizji - 28-letni mieszkaniec powiatu płockiego został ukarany mandatem karnym. W wyniku zdarzenia nikt nie doznał poważniejszych obrażeń.

Natomiast około godz.11.15 na drodze krajowej nr 60  w miejscowości Gostkowo 31-letni mieszkaniec powiatu mławskiego kierując samochodem ciężarowym marki Daf nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyźnie nic się nie stało. Został pouczony.

Przy tej okazji warto przypomnieć kilka podstawowych zasad, które dotyczą bezpiecznej jazdy w trudnych warunkach.

Kierowco pamiętaj:

-przygotuj swój samochód do jazdy, prawidłowo odśnieżony pojazd to gwarancja odpowiedniej widoczności,

- zachowuj bezpieczny odstęp od poprzedzających pojazdów – podczas opadów śniegu wydłuża się droga hamowania,

- stosuj zasadę ograniczonego zaufania – Ty możesz zdążyć zahamować, a inni kierowcy mogą to zrobić za późno,

- dostosuj styl jazdy do zmieniających się warunków na drodze,

- zwolnij – każdy kilometr więcej na liczniku Twojego pojazdu to dodatkowe metry potrzebne do całkowitego zatrzymania.

 

Apelujemy o zwiększenie ostrożności i uwagę!

 

mł. asp. Magda Zarembska