Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ciechanów

Kilka wolnych dni to bardzo często czas wyjazdów poza miejsce zamieszkania. Wybierając się w góry czy nad morze, pamiętajmy o odpowiednim zabezpieczeniu naszego mienia przed włamaniem i kradzieżą. Poprośmy sąsiadów o zwrócenie uwagi na to, co dzieje się w naszym sąsiedztwie.

Niezmiennie od wielu lat, najlepszym zabezpieczeniem naszego domu czy mieszkania jest dobry sąsiad, który będzie czuwał nad pozostawionym przez nas dobytkiem. Dobrze znający się mieszkańcy mogą skutecznie przeciwstawić się włamaniom, kradzieżom, rozbojom i chuligaństwu. Dlatego warto porozmawiać z sąsiadami o bezpieczeństwie i ustalić zasady „Sąsiedzkiej czujności”.

Łupem włamywaczy nierzadko pada dorobek całego życia, dlatego zwracamy się do mieszkańców naszego powiatu o prawidłowe zabezpieczanie swojego mienia oraz nie pozostawianie go bez opieki.

W ostatni weekend na terenie Ciechanowa zostały skradzione dwa rowery marki Kross. Jeden został skradziony na ul. Karola Szwanke drugi zaś na ul. Okrzei.

Przypominamy także, aby w miarę możliwości oznakować cenne przedmioty. Chodzi o nadanie im cech identyfikacyjnych. Pozwoli to na szybkie ustalenie właściciela w przypadku odnalezienia skradzionych przedmiotów. Skradzione rowery zostały wcześniej oznakowane w KPP Ciechanów gdzie nadano im numery identyfikacyjne. Warto także sfotografować cenne rzeczy. Te informacje będą bardzo istotne przy zgłoszeniu, podczas rejestracji utraconych w wyniku kradzieży przedmiotów, a w przypadku odzyskania przez policję, ułatwią ich identyfikację i ustalenie właściciela.

podkom. Ewa Brzezińska