Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ciechanów

 

Na Cmentarzu Komunalnym w Ciechanowie przy ul. Gostkowskiej rozpoczął się remont głównej alei od strony ul. Prymasa Tysiąclecia (pętla miejska). Prace potrwają do 3 tygodni.

Rozpoczęły się roboty związane z wymianą nawierzchni. Remont polega na zdjęciu obecnej nawierzchni wykonanej z trylinki i płyt chodnikowych oraz zastąpieniu jej kostką brukową. Kostka, która zostanie ułożona na odcinku o powierzchni około 350 m2 pochodzi z rozbiórki chodników na terenach miejskich w trakcie realizacji zadań inwestycyjnych. Prace zakończą się w grudniu.

W 2019 r. miasto powiększyło teren cmentarza o obszar około 5,8 tys. m2. Przesunięto istniejące ogrodzenie i wybudowano nowe alejki. Na zlecenie miasta ZWiK wykonał odwodnienie, co pozwoliło na zniwelowanie istniejącego od lat problemu zalewania grobów.

W ramach podjęcia wspólnych działań proekologicznych ukierunkowanych na ograniczanie ilości odpadów, w szczególności tworzyw sztucznych, na terenie cmentarza w ubiegłym roku zamontowano regały na znicze do ponownego użytku. Regały zostały ustawione w pobliżu 4 bram.

Na 2021 rok zaplanowano kolejne prace związane z powiększeniem cmentarza.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H