Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ciechanów

Pomimo ciągłych apeli nadal zdarzają się osoby, które decydują się wsiąść za kółko pod wpływem alkoholu albo pozwalają sobie na zbyt szybką jazdę, tym samym stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Wczoraj kolejne takie osoby zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego.

W godzinach południowych  na ul. Kargoszyńskiej w Ciechanowie kierowca samochodu marki Renault Megane jadąc ulicą Kargoszyńską w kierunku ul. Kicińskiego zjechał na przeciwległy pas ruchu uderzając w prawidłowo jadący samochód marki Skoda. Badanie 67 – letniego kierowcy Renaulta wykazało że miał on dwa promile alkoholu w organizmie.   Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na min. 3 lata oraz nawiązka w wys. 5 tys. zł.

O godz. 15:00 w miejscowości Pomorze  policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Ford. Kierujący 36 – letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego jechał 103 km/h w terenie zabudowanym. Tym samym przekroczył prędkość o 53 km/h. Policjanci za tak szybką jazdę ukarali mężczyzną mandatem karnym oraz zatrzymali mu prawo jazdy.

Apelujemy o rozsądną jazdę i rozwagę podczas korzystania z naszych pojazdów. Zastanówmy się czy warto wsiadać za kółko będąc po spożyciu alkoholu. Od naszego zachowania na drodze zależy nie tylko nasze bezpieczeństwo ale również i bezpieczeństwo innych. Chwila nieuwagi, brawurowa jazda może doprowadzić do tragicznych w skutkach wydarzeniach.

podkom. Ewa Brzezińska