W najbliższą niedzielę 12 stycznia 2020 r. odbędzie się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oprócz finałowej kwesty, w Ciechanowie organizowane są także liczne wydarzenia artystyczne, sportowe, atrakcje dla dzieci i dorosłych. W ramach WOŚP wylicytować można będzie m.in. obiad z prezydentem Ciechanowa, jak również wejście na więżę ciśnień.

W środę 8 stycznia w Hali MOSiR przy ul. Kraszewskiego 8 odbędą się Warsztaty z Dobrym Słowem, zabawy warsztatowe dla najmłodszych mieszkańców miasta oraz warsztaty dla młodzieży „Nie hejtuję, bo ja szanuję!”. O godzinie 18:00 będzie miało miejsce spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem „Opowieść o słowach”, a następnie zostanie zorganizowana debata „Porozmawiajmy o szacunku”, prowadzona przez Edytę Szewczyk.

W piątek 10 stycznia w Szkole Podstawowej nr 6 wystąpi Teatr „Na Szóstkę” ze współczesną opowieścią wigilijną „Trzy Duchy”, przygotowaną przez Bogumiłę Blantenberg i Katarzynę Włodarską. Wieczorem o godzinie 20:00 w Pubie GŻEH odbędzie się natomiast WOŚP-owe karaoke.

Sobotnie granie rozpocznie się o 10:00 w Centrum Handlowym Mrówka, gdzie wychowankowie z Zespołu Placówek w Gołotczyźnie zaprezentują sztuczki magiczne, słodkości, odbędzie się także malowanie buziek i inne atrakcje dla najmłodszych. WOŚP będzie grała w Mrówce do godz. 17:00.

W sobotę 11 stycznia w Hali MOSiR przy ul. Kraszewskiego odbędą się także dwa bale: o godz. 12:00 Charytatywny Bal Małych Przebierańców w ramach Zabawy z Sercem (zagrają „Żywioły” oraz „Kop”), a o godz. 19:00 Charytatywny Bal Przebranych za Siebie - "Przebierz się lub nie czyli Róbta co chceta" Bal koszyczkowy. Imprezę poprowadzi Jacek Piekut. Podczas balu prowadzona będzie zbiórka dobrowolnych datków do puszek wolontariuszy, które zasilą konto 28. Finału WOŚP. Przewidziane są także licytacje. Zapisy możliwe są w siedzibie sztabu.

12 stycznia na kąpielisku Krubin o 11:00 rozpocznie się „Letnia zadyma w środku zimy”, podczas której można będzie spotkać ciechanowskich morsów.

Od 15:00 natomiast na placu przed ratuszem podziwiać będzie można pojazdy militarne i zabytkowe oraz motocykle. Od 15:00 kolejna odbędą się: rozstrzygnięcie konkursu „Odlotowy pojazd z żaglem”, o 17:00 Wielki Ciechanowski Przytulas („No To Co? Na Misia?”) oraz tradycyjne już Światełko do Nieba o godzinie 18:00.

Szczegółowych informacji udziela ciechanowski sztab WOŚP, publikowane są one również na profilu sztabu na Facebooku w utworzonych wydarzeniach.

W tym roku orkiestra gra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.  Podczas najbliższego 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w niedzielę 12 stycznia 2020 r., będzie prowadzona zbiórka na niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej (lampy operacyjne, stoły operacyjne, diatermie, aparaty do znieczulenia, sprzęt monitorujący, urządzenia teletransmisyjne, aparaty RTG z ramieniem C, zestawy endoskopowe).

Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Planowane są także zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

Finał w Ciechanowie wspierany jest przez Miasto.

Licytacja obiadu w Cafe Pitagoras w Parku Nauki Torus z prezydentem miasta możliwa będzie 11 stycznia o godzinie 19.30 podczas balu w Hali MOSiR przy ul. Kraszewskiego 8, natomiast licytacja wejścia na więżę ciśnień będzie trwała od 9 do 31 stycznia na portalu aukcyjnym Allegro.pl.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H