Zwracamy się z apelem do mieszkańców powiatu ciechanowskiego, aby zwracali uwagę na wszelkie, budzące podejrzenia zachowanie osób, pojawiających się w rejonie mieszkań i domów, a także na obce pojazdy zaparkowane np. przy polach, lub w miejscach sugerujących dokonywanie obserwacji przez osoby znajdujące się wewnątrz podejrzanego pojazdu.

Apelujemy o zwracanie uwagi na osoby obce chodzące po klatkach schodowych, oglądające mieszkania. Uważajmy komu otwieramy drzwi gdy zadzwoni domofon. Sprawdźmy - kto naprawdę wchodzi na klatkę, gdy otwieramy drzwi domofonem. Sprawcy mogą wykorzystać każdy pretekst, by wejść na korytarze bloku. Wzmóżmy czujność sąsiedzką, nie udzielajmy informacji o sąsiadach (np. o sprawach dotyczących godzin pracy, terminach urlopu, itp.) osobom, których nie znamy, a które w ten sposób mogą prowadzić rozpoznanie miejsca, które zamierzają okraść. W przypadku zauważenia podejrzanych osób, zapamiętajmy ich rysopis, a w przypadku podejrzanych pojazdów krążących w rejonie posesji zapamiętajmy numer rejestracyjny i niezwłocznie poinformujmy o tym Policję pod nr telefonu 112.

W ostatnich dniach na terenie powiatu ciechanowskiego doszło do kilku włamań. Złodzieje kradną głównie biżuterię, sprzęt komputerowy oraz narzędzia elektryczne, której później łatwiej im się pozbyć. Dlatego warto zamykać dokładnie drzwi w domach i mieszkaniach, a cenne rzeczy chować w nieoczywistych miejscach.

podkom. Ewa Brzezińska