Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ciechanów

 

Organizowane przez Urząd Miasta Ciechanów i Koleje Mazowieckie ćwiczenie ratowniczo-kryzysowe służb i instytucji podczas niebezpiecznych zdarzeń kolejowych odbędzie się w piątek o godz. 9.00 na bocznicy przy ul. Towarowej w Ciechanowie. Zaplanowano dwa epizody, czyli inscenizacje dwóch niebezpiecznych kryzysowych sytuacji.

Podczas ćwiczenia straż pożarna, policja, wojsko oraz służby ratowniczo-sanitarne wspomagane przez instytucje publiczne zaprezentują pokaz reakcji i współdziałania w czasie zagrożeń występujących w katastrofach kolejowych. W ramach I epizodu zainscenizowane zostanie zderzenie samochodu osobowego z pociągiem pasażerskim. Epizod II będzie skupiał się na działaniach Policji związanych z zatrzymaniem uzbrojonych niebezpiecznych sprawców napadu na bank, przemieszczających się pociągiem rejsowym Kolei Mazowieckich.

Ćwiczenie ma na celu doskonalenie współpracy i koordynacji działań służb, inspekcji, straży, wojska i innych podmiotów oraz sprawdzenie wypracowanych wcześniej procedur współpracy.

W ćwiczenie zaangażowani są: Urząd Miasta Ciechanów, Koleje Mazowieckie-KM sp. z o.o., PKP Polskie Linie Kolejowe S.A, Komenda Powiatowa PSP w Ciechanowie, Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie, Samodzielny Pododdział Kontrterorystyczny Policji KWP zs. w Radomiu, 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej, grupa pozoracji – PUL w Ciechanowie, grupa pozoracji i przygotowania – Państwowa Uczelnia Zawodowa w Ciechanowie, Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Warszawie, Straż Miejska w Ciechanowie, Cargotor Grupa PKP Cargo, Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie - Zakład Pomocy Doraźnej - Państwowe Ratownictwo Medyczne Ciechanów.

Media oraz wszystkie osoby chcące przyglądać się ćwiczeniu proszone są o przybycie około 15 minut przed rozpoczęciem, udanie się do sektora dla obserwatorów, stosowanie do regulaminu ćwiczeń (do pobrania pod tekstem) oraz do poleceń organizatorów. Sektor dla obserwatorów i parking dla gości zlokalizowany będzie w południowo-wschodniej części rampy (dojazd ulicami Śmiecińską i Towarową). Ćwiczenie powinno zakończyć się około godz. 11.30. W czasie jego trwania na ul. Towarowej będą występowały ograniczenia w ruchu. Kierowcy proszeni są o wyrozumiałość.

 

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
doc Regulamin ćwiczeń KOLEJ-CIECHANÓW 2019 35.5KB pobierz plik: Regulamin ćwiczeń KOLEJ-CIECHANÓW 2019

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H