Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ciechanów

Od 20 do 22 września na placu Jana Pawła II będzie można korzystać z oferty food trucków. 21 września zaplanowana jest ogólnomiejska odsłona akcji „Sprzątanie świata” oraz piknik ekologiczny na błoniach zamkowych. 22 września, również na błoniach, zorganizowany zostanie piknik rodzinny „Serdeczne Mazowsze”. Miasto włącza się w Dzień bez Samochodu, w związku z czym 22 września będzie można za darmo korzystać z komunikacji miejskiej, bezpłatna będzie także pierwsza godzina wypożyczenia Ciechanowskiego Roweru Miejskiego.

Inwazja Food Trucków zaplanowana jest w piątek w godz. 16.00-22.00, w sobotę w godz. 12.00-22.00 oraz w niedzielę w godz.12.00-20.00. Jak zapewniają organizatorzy, miłośnicy ulicznej kuchni mogą liczyć na różnorodność proponowanych przez food trucki dań, a poza atrakcjami kulinarnymi przewidziane są m.in. ogródek piwny oraz strefa CHILL & FUN z dmuchańcem dla dzieci.

W sobotę miasto zaprasza wszystkich mieszkańców do włączenia się w tegoroczną proekologiczną akcję „Sprzątanie świata” pod hasłem „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy”. Urząd zachęca do zgłaszania drużyn, które bezpłatnie otrzymają worki oraz rękawiczki i zajmą się wybranym obszarem. Tego dnia obok zamku zorganizowany zostanie piknik ekologiczny, przewidziany jest także spływ kajakowy połączony ze sprzątaniem rzeki.
Urząd Miasta zachęca do licznego udziału w akcji, mającej na celu zwrócenie uwagi na ochronę środowiska oraz promowanie postaw proekologicznych. W tym roku planowane jest wspólne sprzątanie w różnych częściach miasta w tym samym czasie. Miasto zaprasza zarządy osiedli, jednostki podległe, szkoły, stowarzyszenia, kluby oraz dowolnie dobrane grupy mieszkańców do tworzenia drużyn i zadbania o czystość wybranego na terenie miasta obszaru. Każda drużyna otrzyma bezpłatnie worki oraz rękawiczki i w sobotę, 21 września, w godz. 12.00-15.00 ruszy w teren. Zgłoszenia, kwestie obszaru, wydawania worków, miejsca składowania zebranych śmieci koordynuje Fundacja Łydynia (kontakt z prezesem Fundacji Radosławem Witkowskim, tel. 514 565 610, e-mail: ). Można zgłosić drużynę poprzez specjalny formularz https://forms.gle/Si2o66GDbxR4Wfzf6. Zebrane odpady Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych odbierze z ustalonego wcześniej miejsca (dobrze widocznego, sugerowane lokalizacje w pobliżu śmietników).

Ponadto 21 września w godz. 12.00-16.00 obok Zamku Książąt Mazowieckich, w pobliżu rzeki, miasto wspólnie z Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych, Fundacją Łydynia oraz z COEK organizuje piknik edukacyjno-ekologiczny, skierowany do całych rodzin. Przewidziano atrakcje, konkursy, gry, zabawy, których motywem przewodnim będzie ekologia. Na miejscu również dostępne będą worki, by każdy chętny mógł przyłączyć się do sprzątania pobliskich terenów. O godz. 15.00 organizatorzy zapraszają na błonia wszystkie drużyny na podsumowanie i finał akcji. Dodatkowo o godz. 12.00 można wziąć udział spływie kajakowym połączonym ze sprzątaniem rzeki (zgłoszenia do Fundacji Łydynia).
Tradycyjnie do udziału w „Sprzątaniu świata” zapraszane są szkoły, które mogą jak dotychczas zająć się terenem w pobliżu szkoły w godzinach lekcyjnych (w piątek 20 września) lub zaplanować działania na sobotę. Szkoły worki i rękawiczki mogą bezpłatnie odbierać w Urzędzie Miasta, w Referacie Gospodarki Odpadami (pl. Jana Pawła II 6, pok. nr 21).
„Sprzątanie świata” wpisuje się w międzynarodowy ruch na rzecz ochrony środowiska. W Polsce akcja prowadzona jest od 1994 r. Odbywa się w trzeci weekend września. Jej koordynatorem jest Fundacja Nasza Ziemia.

W niedzielę miasto włącza się w kolejną proekologiczną międzynarodową inicjatywę, czyli Dzień bez Samochodu. Celem jest zachęcanie do korzystania z alternatywnych środków transportu. 22 września za darmo będzie można jeździć wszystkim liniami autobusów komunikacji miejskiej. Użytkownicy Ciechanowskiego Roweru Miejskiego będą mieli natomiast bezpłatną pierwszą godzinę wypożyczenia.

22 września w Ciechanowie na błoniach zamkowych będzie miał miejsce piknik rodzinny „Serdeczne Mazowsze”, na który zaprasza samorząd województwa mazowieckiego. Wydarzenie zaplanowane jest w godz. 13.00-20.00. W programie są gigantyczne gry plenerowe, np. gigabierki, jenga, zabawy z animatorami, jak robienie wielkich baniek mydlanych, malowanie buziek czy przygotowane przez mazowieckie instytucje kultury quizy i konkursy. Zaplanowano strefę wypoczynku oraz strefę gastronomiczna z food truckami i saturatorem. Będzie można wziąć udział w warsztatach produkcji papieru czerpanego organizowanych przez Muzeum Szlachty Mazowieckiej. Pracownicy szpitala w Ciechanowie będą wykonywać badania – spirometryczne, poziomu glukozy we krwi, ciśnienia tętniczego krwi, a także oznaczać BMI na podstawie badania masy ciała i wzrostu. Ponadto w namiocie będą mówić o transplantologii i pielęgnacji małego dziecka. Piknik zakończy się pokazem filmu „Dzień Czekolady” w kinie plenerowym o godz. 19.00.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H