Policjanci z ciechanowskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierującego samochodem volkswagen. 49-latek mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu przejechał na czerwonym świetle, wjechał na chodnik a następnie uderzył w znak. Teraz grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w piątek około godz. 18:45 w Ciechanowie w centrum miasta. 49-letni kierowca volkswagena poruszał się ul. 11 Pułku Ułanów Legionowych. Na skrzyżowaniu z ul. Mikołajczyka przejechał na czerwonym świetle i skręcił w prawo na chodnik. Kierowca volkswagena zatrzymał się na znaku drogowym. W tym czasie funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej policji patrolowali ul. Mikołajczyka, widząc całe zajście natychmiast podbiegli do kierowcy, jeden z policjantów wyjął kluczyki ze stacyjki aby uniemożliwić dalszą jazdę kierowcy.
Kilka minut później na miejscu zdarzenia pojawił się kierowca pojazdu, który poruszał się za tym vw od ul. Sońskiej. Mężczyzna widząc zachowanie kierowcy zgłosił swoje podejrzenia na numer alarmowy, według relacji świadka w momencie gdy kierowca volkswagena wjechał na chodnik, piesi musieli uciekać aby uniknąć zderzenia.
Badanie na zawartość alkoholu kierującego wykazało, że 49-letni mieszkaniec Ciechanowa miał w organizmie blisko 3 promile. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a pojazd został odholowany.
Ciechanowscy Policjanci prowadzą postępowanie w tej sprawie.


kom. Jolanta Bym