Ciechanowscy policjanci zauważyli motocyklistę, który na ich widok gwałtownie przyspieszył. Pojechali za nim wydając mu wyraźne sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Kierujący motocyklem nie reagował, ale dalej uciekał ulicą Mleczarską. Policyjny pościg nie trwał długo, motocyklista uderzył w pojazd i przewrócił się. Kierujący zaczął uciekać pieszo, jednak szybko został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności

Wczoraj tuż przed godz.18:00 w Ciechanowie na ul. Mleczarskiej ciechanowscy policjanci zauważyli motocyklistę, który na widok radiowozu wyraźnie przyspieszył. Funkcjonariusze pojechali za nim. Po drodze dawali mu wyraźne sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania pojazdu. Kierujący jechał co raz szybciej popełniając po drodze wykroczenia. Motocyklista wyprzedzał na wiadukcie, z pasa do lewoskrętu jechał prosto a także poruszał się po powierzchni wyłączonej z ruchu. Policyjny pościg zakończył się za skrzyżowaniem ulicy Mleczarskiej z ul. Mazowiecką. Tam motocyklista przewrócił się po wcześniejszym uderzeniu  w pojazd. Porzuciwszy motocykl zaczął uciekać. Bardzo szybko został zatrzymany przez policyjny patrol.

Okazało się, że motocyklem marki Kawasaki kierował 25-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego. Jak się okazało mężczyzna posiadał sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.

Motocyklista z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

25-latek odpowie za kierowanie motocyklem wbrew zakazowi sądu oraz nie zatrzymanie się do kontroli i ucieczkę.

 

Art. 244 [Naruszenie zakazu sądowego] Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu, prowadzenia pojazdów…podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Art. 178b [Ucieczka przed pościgiem prowadzonym przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego] Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.