Od piątku, policjanci prowadzili działania prewencyjne pod nazwą "Wielkanoc 2019". W trakcie akcji, funkcjonariusze zwracali uwagę przede wszystkim na trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów oraz stosowanie się kierowców do ograniczeń prędkości. Na terenie powiatu ciechanowskiego odnotowano tylko 1 wypadek drogowy, w którym ranna została 1 osoba. Policjanci wyeliminowali z ruchu 5 nietrzeźwych kierujących samochodami.

Przez 4 dni ciechanowscy policjanci odnotowali 1 wypadek drogowy, w którym ranna została 1 osoba oraz 5 niegroźnych kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących samochodami oraz 5 piratów drogowych, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Do wypadku drogowego doszło w drugi dzień świąt około godz. 11:40 na drodze krajowej nr 50 relacji Ciechanów-Płońsk. W rejonie m. Wola Wodzyńska na prostym odcinku drogi 62-letni kierujący samochodem vw tiguan uderzył w tył motoroweru, którym kierował 56-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego. Pojazdy poruszały się w kierunku Płońska. W wyniku zdarzenia do szpitala został przewieziony 56-letni motorowerzysta. Według informacji uzyskanych ze szpitala mężczyzna doznał obrażeń ciała skutkujących rozstrojem zdrowia powyżej 7 dni. Kierowca volkswagena był trzeźwy od kierującego motorowerem pobrano krew do badań z uwagi na brak możliwości przeprowadzenia badania na zawartość alkoholu  w wydychanym powietrzu. Ciechanowscy policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności oraz przyczyny wypadku drogowego.

W pierwszy dzień świąt około godz. 12:20 na pętli miejskiej nietrzeźwy kierujący uderzył w dwie latarnie uliczne. 66-letni kierowca samochodu osobowego ford poruszał się od ul. Kargoszyńskiej w kierunku ul. Gostkowskiej. Kierujący na łuku drogi zjechał na prawe pobocze gdzie na pasie zieleni uderzył w dwie latarnie. Mężczyzna nie był w stanie poddać się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzy dlatego o 66-latka została pobrana krew do badań. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny od pojazdu. Kierowca spędził noc w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.

 

W piątek około godz. 20:00 w miejscowości Opinogóra Górna funkcjonariusze policji zauważyli kierującego samochodem osobowym mercedes, który nie korzystał z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Podczas kontroli drogowej okazało się, 24-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego nie posiadał prawa jazdy, miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu a po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że jest poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna posiadał dwa dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów, a kara pozbawienia wolności została osądzona właśnie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. 24-letek następnego dnia został przewieziony do zakładu karnego.

 

kom. Jolanta Bym