Prace już wystartowały. W ramach II etapu rewitalizacji kąpieliska przeprowadzone zostaną roboty budowlane i montażowe. Zadanie obejmuje utwardzenie ciągów komunikacyjnych i instalację elementów małej architektury. Inwestycja powinna zostać zrealizowana w ciągu niecałych dwóch miesięcy. Zarówno II, jak i wykonany w 2017 r. I etap rewitalizacji to projekty obywatelskie.

Prócz nowych alejek na terenie kąpieliska, pojawi się 8 stołów piknikowych z ławkami, urządzenie zabawowe typu zamek (dwie wieże kwadratowe z dachem, pomosty z barierkami, zjeżdżalnia, rura pozioma, rura strażacka, kółko i krzyżyk) oraz 5 koszy na śmieci. Tworzona jest ścieżka spacerowa wokół zbiornika głównego oraz dojście do zbiornika od ul. Dobrej. Ciągi komunikacyjne o szerokości 2 m i łącznej długości około 850 m będą składały się z warstwy mrozoochronnej z piasku drobnoziarnistego, z podbudowy z tłucznia kamiennego, z nawierzchni z mieszanki gliniasto-żwirowej oraz z betonowych obrzeży.

I etap rewitalizacji kąpieliska „Krubin” został zrealizowany w 2017 r. Powstała wówczas szeroka plaża z miękkim piaskiem, odnowiono pomosty, uporządkowano teren, utworzono boisko do plażowej piłki siatkowej, zamontowano żagle przeciwsłoneczne. Pojawiły się kajaki i rowery wodne, stoły piknikowe, urządzenie zabawowe typu pajęczyna. Powstał także nowy pawilon dla ratowników, do którego utworzono zjazd, ustawiono dwie przebieralnie, przenośne toalety, stojak na dwanaście rowerów, ławki, kosze na śmieci.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H