IMG 20190308 101821W miniony weekend w dniach od 8 marca do 10 marca Państwowa Straż Pożarna w Ciechanowie interweniowała ośmiokrotnie. Szejść zdarzeń związanych było z silnie wiejącym wiatrem na terenie powiatu ciechanowskiego.

Zdarzenia dotyczył: zerwanej blachy z budynku produkcyjnego, przewróconego baneru reklamowego oraz usuwania wiatrołomów. Dwa wybrane zdarzenia przedstawiono poniżej.

8 marca 2019 r. o godz. 09:56 do SKKP w Ciechanowie wpłynęło zgłoszenie o potrąconym przez samochód ciężarowy rowerzyście na rondzie Żołnierzy Wyklętych w Ciechanowie. Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali ciągnik siodłowy z naczepą, który blokował jeden pas ruchu. Obok pojazdu na wysokości tylnej osi leżał poszkodowany rowerzysta, przytomny z urazem lewej kończyny dolnej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wsparciu Zespołu Ratownictwa Medycznego przy udzielaniu pomocy poszkodowanemu oraz transporcie go do karetki pogotowia. Poszkodowany został przetransportowany na SOR. W trwającej 29 min akcji udział brały dwa zastępy JRG Ciechanów.

Tego samego dnia o godz. 15:00 do SKKP w Ciechanowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w m. Szulmierz gm. Regimin. Ze zgłoszenia wynikało, że w mieszkaniu na pierwszym piętrze znajdują się dwie osoby, które nie mogą samodzielnie opuścić budynku. Dyżurny SK KP do momentu dojazdu pierwszego z zastępów straży pożarnej prowadził rozmowę telefoniczną z jedną z osób przebywających w mieszkaniu, udzielając instrukcji postępowania podczas pożaru. Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR zastał pożar na korytarzu i klatce schodowej budynku wielorodzinnego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeszukaniu pomieszczeń przez ratowników w aparatach ochrony dróg oddechowych w celu odnalezienia i ewakuacji przebywających tam osób. Równocześnie podano dwa prądy wody celem ugaszenia pożaru. Budynek oddymiono oraz sprawdzono kamerą termowizyjną i detektorem wielogazowym.

W trwającej 1 godz i 34 min akcji udział brały trzy zastępy JRG Ciechanów, jeden zastęp OSP Lekowo i jeden zastęp OSP Szulmierz.

Opracował: mł. asp. Mariusz Kruszyński

Zdjęcia: KP PSP Ciechanów


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.